Na svoj školský účet OneDrive je možné zálohovať Plochu, a zložky Obrázky a Dokumenty z počítača. O tejto funkcii veľa užívateľov nevie a vôbec ju nevyužívajú. Jedná sa pritom o funkciu vďaka ktorej je možné synchronizovať takmer kompletný obsah počítača medzi niekoľkými zariadeniami. V prípade napadnutia vášho počítača je táto funkcia záchranou vašich súborov. A pre nepoučiteľných užívateľov, ukladajúcich všetko na plochu, spása.

Ako na synchronizáciu plochy, dokumentov a obrázkov

Pre nastavenie synchronizácie stačí pár kliknutí. Otvorte si nastavenie OneDrive- Synchronizácia a zálohovanie a kliknite na spravovať.

Obmedzenia, ktoré táto synchronizácia má sú iba v tom, že nie je možné synchronizovať súbory .pst (databáza Outlooku) a novo vytvorené zošity v OneNote (pokiaľ sa Vám ukladajú do počítača). Pokiaľ sa takýto súbor vo Vašich zložkách objaví, OneDrive Vás na to upozorní a až po jeho odstránení budete môcť príslušnú zložku synchronizovať.

Akonáhle spustíte ochranu dôležitých zložiek, začnú sa všetky súbory z týchto zložiek a plochy synchronizovať na Váš školský účet OneDrive.

Keď sa všetko zosynchronizuje zložky uvidíte vo svojom OneDrive.

Aké výhody takáto synchronizácia prináša

  • Prístup ku všetkým súborom z akéhokoľvek zariadenia.
  • V prípade napadnutia počítača malwarom sú súbory na Onedrive zálohované.
  • Pre užívateľov, ktorí sú zvyknutý plniť svoju plochu a všetko ukladať na ňu, je to skvelá funkcia, ktorá za nich myslí na zálohu takýchto súborov.

Chcete využívať OneDrive na maximum? Rád Vám s tým pomôžem.